Cmentarz Kensal Green

kensal green cementaryPomysł na urokliwy spacer w Londynie? Jakkolwiek niedorzecznie to może zabrzmieć, jedno z najpiękniejszych miejsc w zachodniej części to właśnie Cmentarz Kensal Green, który znajduje się na terenie London Borough of Kensington & Chelsea. kensal green cementary

 Cmentarz Kensal Green jest najstarszym z tzw. siedmiu wspaniałych (Magnificent Seven), czyli siedmiu dużych londyńskich cmentarzy utworzonych w latach 30. i 40. XIX wieku, liczący 72 akry. Inspiracją dla jego projektu był paryski cmentarz Pere- Lachaise. Cmentarz ten jest tak poruszająco nostalgiczny, że trudno się nie zgodzić z  G.K. Cherstenson, który napisał w swoim wierszu:

„For there is good news yet to hear and fine things to be seen; Before we go to Paradise by way of Kensal Green.”

kensal green cementary

kensal green cementary

kensal green cementary

kensal green cementary

Nie wiem dlaczego cmentarze od zawsze wywołują we mnie uczucie spokoju. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie mogę ukoić myśli, pozbierać słowa i zastanowić się nad wszystkimi problemami. Idąc alejką wzdłóż tylu wyniosłych nagrobków, zawsze nachodzi mnie pytanie, czy aby napewno nasze problemy są tak wielkie i na tyle poważne, by się nimi zadręczać. Chwila jest ulotna, a czas dany nam tutaj dosyć kruchy, więc z pokorą i szacunkiem powróćmy z cmentarza, mając bardziej optymistyczne podejście do życia. Po prostu nie zaprzątajmy sobie głowy drobnostkami.

Esti

Reklamy

Single Post Navigation

One thought on “Cmentarz Kensal Green

  1. mam na niego widok z okna 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: