Weekendowo

Kolejny weekend za nami. Ekscytujące 2 dni pełne dawki kultury. Zaczynając od premiery sztuki w teatrze, przez imprezę w stylu lat 80tych, a na Polskim obiedzie kończąc. Zmęczona, ale naładowana pozytywną energią mogę rozpocząć kolejny tydzień. Jednak najpierw krótkie podsumowanie…

kochanie na kredyt

Kochanie na kredyt. Lekka komedia z elementami farsy, w której wszeljakie holizmy tego świata przeplatają się z uczuciem tęsknoty za prawdziwą miłością. Przesłanie było dosyć proste. W dzisiejszych czasach cienka jest linia między pragnieniem a uzależnieniem, więc dobrze mieć kogoś, kto potrafi nam to uświadomić. Z racji tego, że była to już druga sztuka spod pióra Marcina Szczygielskiego, wyreżyserowana przez Olafa Lubaszenko, mogę stwierdzić, że Single i Remiksy podniosły poprzeczkę na tyle wysoko, że trudno było tym razem do niej doskoczyć. Jednak najważniejsza jest atmosfera podczas spektaklu i interakcja z publicznością, a w tym przypadku, Kochanie na kredyt zdało ten egzamin na piątkę.

impreza w stylu 80lat

Zaraz po premierze biegłam na imprezę w stylu lat 80tych. Reflex znajduje się koło stacji St. Paul, więc nie trudno było mi tam dobiec z Mermeid Theatre. Klub sam w sobie był ok, ale wiadomo, że dobrą imprezę nie tworzy miejsce, ale ludzie, a ci jak zwykle dopisali. Wiekszość nawet się przebrała, by jeszcze bardziej przybliżyć się do klimatu z tamtych lat 😀 W wolnym czasie mogliśmy nawet poszukać  Mr. Wally. Skutki całonocnych tańców odczuwam do dziś, choć nie ma co marudzić, bo było cacy.

niedzielny obiad

Ostatnią przyjemnościa i przepysznym zwieńczeniem tego weekendu była jedna z czterech ostatnich szarlotek serwowanych w Polskiej restauracji. Jedzonko,rozmowy, muzyka i śpiew, czyli prawdziwie rodzinna atmosfera podczas niedzielnego obiadku. Wielosmakowe lody, ostatni naleśnik, pojedynki damko- męskie to tylko niektóre atrakcje takich wieczorów. Polecam wszystkim tym, którzy gdzieś się chowają po kątach by do nas dołaczyć, bo sama się przekonałam, jak wyjątkowo miło można spędzić taki już zimowo-mroczny wieczór i naładować baterie na kolejne pracujące dni. Obiady organizowane są co niedzielę i można śledzić to wydarzenie (oraz inne, ale już nie cykliczne) na stronce grupy Polish Friends. 

 https://www.facebook.com/groups/74053797788/

To do następnego weekendu.

Esti

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: