Łatwiejsze życie??

Po dosyć burzliwych rozmowach zaczęłam się zastanawiać nad tym tematem. Gdzie się łatwiej żyje? Zarabiając pieniądze na emigracji w Londynie czy wśród rodziny i znajomych,ale w Polsce?

Pierwszy aspekt to nie tyle pieniądze, co poziom życia. Załóżmy, że w tych dwóch krajach zarabiamy tyle samo. Gdzie jest lepszy poziom? Gdzie wydajemy więcej? Na co przeznaczamy naszą wypłatę?  Czy w Polsce zarabiając najniższa krajową wystarczy nam na opłacenie wszystkich rachunków, jedzenia i comiesięcznych innych wydatków? A gdzie kasa na imprezy, ubrania, kosmetyki,podróże,hobby czy prezenty? W Londynie mimo najniższej krajowej można się utrzymać , opłacić rachunki i jeszcze zostają ci pieniądze na wyskoczenie do pubu bądź na lunch ze znajomymi. Jedzenie, ubrania, obiady w knajpach–> wszystko tutaj jest w takiej cenie, by każdego było na to stać.  Nie porównuję tu 5* restauracji, ale takie normalne knajpki w których człowiek dobrze się czuje, jest w miłym otoczeniu i jeszcze zje coś pysznego. Tak samo można tu porównać ceny biletów do kina bądź zajęć fitnessu. Niestety większość przemawia na korzyść życia w Londynie.

mojawyspa.co.uk

economist

Drugi aspekt to samotność. Nie musimy się w ogóle nad tym zastanawiać, jeśli mamy tu swoją rodzinę, bądź najważniejszych dla nas ludzi, jednak wielu, których tu spotykam, uskarża się na samotność.  Przyjeżdżają tu z różnych stron świata w celu zarobku,ale zostawiają wszystkich swoich bliskich w rodzinnych domach. Czy ma to sens?? Jeśli decydujemy się przyjechać tu tylko po to,by zdobyć doświadczenie w jakieś branży bądź pieniądze na jakiś określony cel,to TAK. Przyjeżdżamy, robimy, co mam robić i wracamy. Jeśli jednak przyjeżdżamy tu, bo nie mamy co ze sobą zrobić w swoim kraju, a jednak jesteśmy tu bardzo samotni i nieszczęśliwi, to ja się zastanawiam po co to wszystko. Mamy jedno życie, po co je tracić na całodniowym spędzaniu go w pracy, wracając do pustego mieszkania i tak w kółko? W Londynie żyje się szybko. Jeśli wskoczymy w ten nurt i dobrze nam się płynie, poznajemy ludzi, którzy tak samo jak my, odnajdują się w tym świecie. Natomiast jeśli ciągle się topimy,albo brakuje nam tchu, zastanówmy się na chwilkę czego oczekujemy od życia i co byśmy chcieli osiągnąć.

www.demotywatory.pl

Zastanówcie się, który aspekt życia jest dla Was ważniejszy. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjechać do Londynu z całą swoją rodziną i przyjaciółmi, ale przecież to niemożliwe 🙂 Londyn, a przede wszystkim emigracja, jest dla silnych ludzi. Wiedzących czego chcą i osiągających swoje cele. Nie piszę to wszystko po to by Was zniechęcić, ale byście się zastanowili. Za dużo ludzi w okół popada w depresje, bo cierpi na samotność, a boi się wrócić.

Esti

Reklamy

Single Post Navigation

2 thoughts on “Łatwiejsze życie??

  1. podobnie Warszawa, cały czas do przodu.

  2. są tego plusy i minusy. wszystko zależy od nastawienia 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: