Potrzebne dokumenty

Czekałam i czekałam, aż w końcu się udało! Odebrałam swój dyplom. I co teraz?? Otóż teraz muszę udać się do tłumacza przysięgłego i swój świeżutki dyplom ( i nie tylko) przetłumaczyć. Przy okazji postanowiłam również zrobić porządek ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami. Także moja teczka zawierać będzie:

0) CV w języku angielskim, paszport swój i pieska, dowód osobisty oraz  prawo jazdy

1) Zaświadczenie o niekaralności – jeśli ktoś poszukuje pracy w przedszkolu, szkole, świetlicy, domu dziecka lub np w banku, będzie potrzebował przetłumaczonego zaświadczenia o niekaralności.

2) Raport medyczny – dokument wystawiany od lekarza w Polsce, zawierający informacje o szczepieniach, przebytych chorobach, uczuleniach oraz o  zażywanych lekach. Chcąc pracować w dziale gastronomii (piekarnie, restauracje i kawiarnie) często trzeba  przedstawić taki raport, zanim zaproszą kogokolwiek na rozmowę kwalifikacyjną. W Londynie czeka się na niego minimum dwa tygodnie.

3) Wszelkie świadectwa ukończonych kursów i studiów

4) Akt urodzenia- to jest akurat sporna kwestia.  Jedni sądzą, że taki dokument jest potrzebny, np. jeśli chcemy wziąć ślub w Anglii. Inni uważają, że to wyrzucenie pieniędzy w  błoto.

Ja osobiście więcej dokumentów nie potrzebuje. Jednak podam pewne propozycje :

5)  akt urodzenia dzieci – pomoże nam w celu wypełnieniu formalności związanych z instytucjami brytyjskiego systemu pomocy społecznej.

6) akt ślubu

7) poświadczenie lat bez wypadku z ubezpieczalni

8) referencje od pracodawcy – przydają się bardziej niż wypisanie wiele pozycji prac w swoim CV

Z jednej strony nie ma sensu tłumaczyć wszystkich dokumentów, jednak z drugiej  lepiej jest mieć pewne dokumenty już przetłumaczone, niż później na szybko wszystko załatwiać.

 

Esti

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: